Botë

Rusia vret biznesmenin ukrainas që eksportonte grurë

 

Një nga biznesmenët më të pasur të Ukrainës është vrarë me gruan e tij në granatimet "masive" ruse të qytetit jugor të Mykolaivit, të dielën.

Oleksiy Vadatursky, 74 vjeç dhe gruaja e tij Raisa vdiqën kur një raketë goditi shtëpinë e tyre gjatë natës, raportuan mediat ukrainase.