Botë

Truss: Duhet ta injorojmë retorikën kërcënuese të Putinit

 

Sekretarja e Jashtme e Britanisë së Madhe, Liz Truss ka thënë se duhet të injorohet retorika e presidentit Vladimir Putin, pas kërcënimeve drejt NATO-s.

Putini ka thënë se Moska do të përgjigjet nëse NATO investon në infrastrukturën ushtarake të Finlandës dhe Suedisë pasi ato t’i bashkohen aleancës, shkruan BBC.