Botë

Vrasja brutale e vajzës që tronditi botën arabe

Vrasja brutale e vajzës që tronditi botën arabe
Foto: CNN
 

Vrasja brutale e një vajze në mes të ditës në një rrugë të Egjiptit ka tronditur botën arabe, duke sjellë në qendër të vëmendjes krizën e dhunës me bazë gjinore në vend.

21-vjeçarja Naira Ashraf u ther për vdekje të hënën nga një burrë të cilin e kishte refuzuar, sipas prokurorëve egjiptianë të cilët thanë se i dyshuari u arrestua jashtë Universitetit Mansoura ku ndodhi incidenti dhe ku Ashrafi studionte, shkroi CNN të shtunën.