Botë

Autoritetet gjermane ia sekuestrojnë tri apartamente deputetit rus

 

Autoritetet gjermane kanë sekuestruar tri apartamente që i takojnë një parlamentari rus të sanksionuar dhe bashkëshortes së tij, raporton CNN.

Apartamentet në Mynih që i takojnë një anëtari të Dumas ruse dhe bashkëshortes së tij u sekuestruan së bashku me një llogari bankare që ishte përdorur për të menaxhuar qiratë që kapnin shifrën e 3500 euro në muaj, ka njoftuar të hënën Prokuroria e Mynihut.