Botë

Zelensky për vrasjet në Teksas: E tmerrshme të ketë viktima në kohë paqeje

Foto: AP
 

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka shprehur ngushëllimet për familjarët dhe të afërmit e fëmijëve që janë vrarë në shkollën fillore në Uvalde të Teksasit, të martën.

"Dëshiroj të shpreh ngushëllimet e mia për të gjithë të afërmit dhe anëtarët e familjes së fëmijëve që u vranë në të shtënat e tmerrshme në Teksas”, ka thënë Zelensky, përmes një video-konference të mbajtur të mërkurën për forumin e Davosit, raportoi CNN-i.