Botë

Tornadoja në Gjermani la një të vdekur dhe 43 të lënduar

Foto: AP
 

Një tornado la një person të vdekur dhe 43 të tjerë të plagosur, pasi goditi disa qytete në Gjermaninë perëndimore, bëri të ditur të shtunën policia gjermane, raporton BBC.

Oficerët në qytetin Paderborn thanë se tornado hoqi çatitë dhe mbeturinat u shpërndanë përreth për kilometra të tëra.