Botë

Përmbytet anija italiane që u nis drejt Shqipërisë, pesë të vdekur

 

Një anije italiane që po udhëtonte në drejtim të Shqipërisë është përmbytur gjatë natës në detin Adriatik duke lënë të vdekur pesë marinarë – katër italianë dhe një tunizian, kanë njoftuar autoritetet italiane të enjten.

Sipas Rojës Bregdetare, trupat e katër marinarëve janë gjetur, ndërsa po vazhdojnë kërkimet për trupin e pestë, shkruan AP-ja.