Botë

Putin paralajmëron Finlandën se bën “gabim” nëse i bashkohet NATO-s

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin
 

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka paralajmëruar presidentin finlandez Sauli Niinisto, se bashkimi në NATO dhe heqja dorë e Finlandës nga statusi neutral do të ishte “gabim”, raporton BBC.

Ai i ka thënë Niinistos se nuk ka rrezik për sigurinë e Finlandës.