Botë

Putini i quan të dështuara sanksionet e Perëndimit ndaj Rusisë

Putin: Forcat tona kanë vepruar me guxim dhe efikasitet në Ukrainë
 

Presidenti rus, Vladimir Putin, i quajti të dështuara sanksionet e Perëndimit ndaj Rusisë, duke shtuar se nuk ia dolën ta dëmtonin ekonomikisht.

Ai deklaroi të hënën se Perëndimi priste që ta “shqetësonte” situatën financiaro-ekonomike, të provokonte panik në tregje, kolaps në sistemin bankar dhe mungesa në dyqane, shkroi “Washingtonpost”.