Botë

Dy të vdekur nga sulmet ruse në afërsi të Kharkivit

Ndërtesa në Kharkiv e shkatërruar nga bombardimet ruse më 9 prill
Foto: Ilustrim/AP
 

Dy persona kanë vdekur dhe shtatë janë lënduar në sulmet ruse në qytetin Dehachy, në rajonin e Kharkivit, ka njoftuar guvernatori lokal Oleh Synyehubov, raporton BBC.

Guvernatori në postimin në Facebook ka shkruar se forcat ruse kanë kryer 66 sulme me artileri në disa rajone.