Botë

Rusia akuzon Perëndimin se po përpiqet të prishë negociatat e paqes me Ukrainën

Foto: Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov
 

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka akuzuar të martën Perëndimin se po përpiqet të prishë negociatat midis Rusisë dhe Ukrainës me “histeri” mbi vrasjet e civilëve në qytetin ukrainas, Bucha.

Duke mos dhënë prova, Lavrov ka thënë se Moska beson që akuzat ndaj saj janë të planifikuara për të shkatërruar procesin e negociatave pas, siç e quan ai, përparimin që e arritën përfaqësuesit ukrainas dhe ata rusë në Turqi javën e kaluar.