Vërshime në India, 83 të mbytur e gati dy milionë të rrezikuar

Vërshime në India, 83 të mbytur e gati dy milionë të rrezikuar

14 July 2017 15:01

Në vërshimet në verilindje të Indisë deri më tash jetën e kanë humbur të paktën 83 persona dhe pothuajse dy milionë vetë të tjerë janë të rrezikuar, njoftuan sot autoritetet vendore.

Vërshimet, të cilat po zgjatin që tri javë, më së rëndi kanë goditur shtetin indian Asam, ku prej gjysmës së muajit qershor kanë humbur jetën 53 persona, transmeton Reuters.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme