Botë

Biden: Çdo indikacion tregon se Rusia është e gatshme ta sulmojë Ukrainën

Foto: AP
 

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka thënë të enjten se çdo indikacion po çon te ajo se Rusia po planifikon të pushtojë Ukrainën, duke përfshirë edhe shenjat që Moska po kryente një operacion të rremë për të justifikuar aktin që forcat ukrainase dhe pro-Rebelët e Moskës kanë shkëmbyer zjarr.

Moska nga ana tjetër, e ka dëbuar zyrtarin e dytë nga ambasada e SHBA-së në Rusisë, teksa lëshi një letër ku akuzoi Uashingtonin për injorimin e kërkesave të saj të sigurisë.