Botë

Gazetarja “nuk do të mbetet pa u ndëshkuar” për ofendimin, thotë Erdogani

 

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka premtuar se një gazetare e njohur televizive nuk do të mbetet “e pandëshkuar” pasi ajo u arrestua për gjoja fyerje ndaj tij.

Policia e ndaloi Sedef Kabaş në shtëpinë e saj në orën 2 të mëngjesit të së shtunës, vetëm disa orë pasi ajo transmetoi komentet dhe më pas i postoi ato në Twitter për 900,000 ndjekësit e saj.