Botë

Frika për luftë

 

Ukrainasit që jetojnë në afërsi të vijës së parë të frontit në lindje të shtetit, kanë mirëpritur përkrahjen amerikane në kohën kur po kërcënohen nga pushtimi i Rusisë. Forcat ukrainase kanë vazhduar ushtrimet ushtarake edhe të premten, teksa 100 mijë ushtarë rusë janë mbledhur matanë kufirit.

Ukrainasit i frikësohen pushtimit nga Moska, teksa SHBA-ja dhe aleatët e saj po tentojnë të bëhen bashkë për të parandaluar pushtimin rus.