Botë

Arrestohen dy të dyshuar për vrasjen e ambasadorit italian në Kongo

Foto: Ilustrim
 

Dy persona të dyshuar janë arrestuar në Republikën Demokratike të Kongos për vrasje e ambasadorit Italian, Luca Attanasio dhe dy personave të tjerë në shkurt të vitit të kaluar.

Policia në Kongon Lindore ka njoftuar të martën për këto arrestime, teksa ka shtuar se i dyshuari kryesor i referuar si “Aspirant”, mbetet i lirë, raporton Euronews.