Botë

Mbi 200 të vdekur nga sulmet e bandave në Nigeri

 

Të paktën 200 persona janë vrarë në sulmet e armatosura në veriperëndim të Nigerisë, të ndodhura gjatë javës së kaluar.

Si pasojë e këtyre sulmeve të ndodhura mes të martës dhe të enjtes së javës që lamë pas, mbi 10 mijë persona janë zhvendosur nga shtëpitë e tyre.