Botë

Katër të vdekur pas rrëzimit të një aeroplani në Australi

 

Dy të rritur dhe dy fëmijë kanë vdekur, pas rrëzimit të një aeroplani në oqean në afërsi të bregdetit australian, raporton "The Sun". 

Aeroplani i lehtë po fluturonte nga Brisbane, kur është përplasur në ujë rreth orës 9 të mëngjesit të dielën me kohë lokale.