Botë

Burri në Gjermani dyshohet se vrau gruan e fëmijët, më pas edhe veten

 

Hetuesia gjermane ka thënë të martën se burri që dyshohet se vrau familjen e tij dhe më pas edhe veten, ka lënë një letër që tregon se ai kishte frikë se do të arrestohej pasi kishte blerë një certifikatë të rreme të vaksinimit për gruan e tij.

Trupat e dy 40-vjeçarëve dhe fëmijëve të tyre, 10, 8 dhe 4 vjeç, u gjetën me plagë të shkaktuara nga armë zjarri në shtëpinë e tyre në Koenigs Wusterhausen, të shtunën.