Botë

Ngrihen akuza ndaj 15-vjeçarit në SHBA që vrau katër nxënës

Foto: AP
 

Një 15-vjeçar u akuzua të mërkurën për vrasje, terrorizëm dhe akuza të tjera, pasi si pasojë e gjuajtjes me armë, vrau katër studentë dhe plagosi të tjerë në shkollën e mesme të Oksfordit në Michigan.

Akuzat kundër Ethan Crumbley u bën të ditura të mërkurën, disa orë pasi autoritetet raportuan vdekjen e adoleshenti të katërt nga shkolla në Miçiganin juglindor. Crumbley akuzohet si i rritur me një akuzë për terrorizëm që shkakton vdekjen, katër akuza për vrasje të shkallës së parë dhe shtatë akuza për sulm me qëllim për vrasje.