Botë

Kim Jong Un ka humbur 20 kile, por vazhdon të jetë i shëndetshëm

FOTO: AP
 

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka humbur së fundmi rreth 20 kilogramë, por mbetet i shëndetshëm dhe po përpiqet të rrisë besnikërinë e publikut ndaj tij përballë përkeqësimit të problemeve ekonomike, u tha ligjvënësve të enjten agjencia e spiunazhit të Koresë së Jugut.

Shërbimi i Inteligjencës Kombëtare dha vlerësimin gjatë një konference parlamentare me dyer të mbyllura, duke thënë se përdorte teknika të inteligjencës artificiale, një analizë të videos me super-rezolucion të Kim dhe metoda të tjera për të hetuar gjendjen e Kim, thanë dy ligjvënës që morën pjesë në seancë.