Botë

Bosi kolumbian i drogës do të ekstradohet në SHBA

 

Kolumbia ka njoftuar se trafikanti më i kërkuar i drogës në vend do të ekstradohet në SHBA pasi u kap në një bastisje.

Dairo Antonio Usuga, i njohur si Otoniel, u kap pas një operacioni të përbashkët të ushtrisë, forcave ajrore dhe policisë të shtunën.