Botë

19 të vdekur e afro 13 të lënduar nga tajfuni në Filipine

 

19 persona janë konfirmuar të vdekur ndërsa 13 tjerë ende figurojnë të zhdukur, pasi cikloni tropikal Maring ka goditur Filipinet, njofton Qendra Nacionale e Filipineve për Katastrofat (NDRRMC) të enjten, raporton CNN.

Vdekjet janë regjistruar në vendet si Ilocos Sur, Pangasinan dhe Pala]an, ndërsa të zhdukurit janë raportuar në Ilocos Norte, Ilocos Sur, Pangasinan, La Union dhe Pala]an.