Botë

Shpërthen baza e karburanteve në Liban

 

Një bazë e karburanteve në objektin e naftës ka shpërthyer në Liban, derisa në vend të ngjarjes kanë dalë ekipet e zjarrfikësve që po përpiqen ta shuajnë zjarrin.

Në pamjet e mediave ndërkombëtarë shihet tym i zi dhe flakë, derisa autoritetet nuk kanë dhënë ende shumë detaje.