Botë

Dyshime se shpërthimi në një ndërtesë ku u lënduan 16 persona ishte i qëllimshëm

Foto: AP
 

Policia e Suedisë është duke hetuar nëse ndonjë aktivitet kriminal është prapa shpërthimit në një bllok të apartamenteve ku u lënduan 16 persona, prej tyre katër seriozisht, raporton BBC.

Rreth 100 qytetarë janë evakuuar dhe 16 janë dërguar në Spital, pasi një shpërthim shkaktoi një zjarr që përfshiu një ndërtesë në Gothenburg të Suedisë.