Botë

Të paktën shtatë të vdekur nga një sulm terrorist në Somali

 

Të paktën shtatë persona, përfshirë ushtarë dhe civilë, u vranë në kryeqytetin e Somalisë sot pas një shpërthimi vetëvrasës me makinë që shënjestroi një pikë kontrolli të sigurisë pranë pallatit presidencial, ka thënë policia.

Paramedikët dhe forcat e sigurisë shkuan në vendngjarje, ndërsa të plagosurit u transportuan në spitale për trajtim. Shpërthimi gjithashtu shkatërroi disa automjete dhe tronditi shtëpitë në afërsi.