Botë

Erdogani kthen sytë kah Putini pas zhgënjimit me Bidenin

Foto: AP
 

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka njoftuar të premten se bisedimet e fundit me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, kanë rezultuar me zhgënjim dhe se shteti i tij do të kërkojë raporte më të afërta me Rusinë.

Duke folur nga Stambolli, Erdogani ka thënë se ai dhe Bideni kanë dështuar të tejkalojnë dallimet që kanë, në një takim gjatë vizitës së tij në New York për Asamblenë e Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara këtë javë.