Botë

Tërmet i fuqishëm në Meksikë, raportohet për viktima

Foto: AP
 

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.1 Rihter ka goditur shtetin e Meksikës në orët e para të mëngjesit të së mërkurës.

Lëkundjet kanë qenë të fuqishme dhe nga raportimet paraprake bëhet me dije se ka viktima, ndërkohë që shumë ndërtesa janë shembur, shkruan A2.