Botë

Tërmet 5.5 ballë godet Turqinë jugperëndimore

 

Një tërmet me magnitudë 5.5 shkallë goditi brigjet jugperëndimore të Turqisë në orët e hershme.

Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha se tërmeti goditi qytetin Datça të provincës Muğla në orën 7:31 të mëngjesit sipas kohës lokale.