Botë

Bllokohet faqja në internet e udhëheqësit të opozitës ruse Alexei Navalny

 

Zyrtarët rusë kanë bllokuar qasjen në faqen e internetit të udhëheqësit të burgosur të opozitës, Alexey Navalny dhe në dhjetëra faqe të tjera të drejtuara nga aleatët e tij.

Rregullatori rus i internetit, Roskomnadzor tha se bllokoi “navalny.com” së bashku me faqet e tjera me kërkesë të prokurorit të përgjithshëm.