Botë

Bideni dhe Merkeli “bashkë kundër agresionit rus”

Foto: Arkiv/ BBC
 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermani do të qëndrojnë së bashku kundër agresionit rus, ka thënë presidenti Joe Biden teksa priti kancekaren Angela Merkel në Washington.

Bideni ka thënë se të dy aleatët po ashtu kundërshtojnë veprimet anti-demokratike nga Kina, raporton BBC.