Botë

Dyshohet për shumë të vdekur pas fundosjes së një anije në Nigeri

 

Mbi 150 persona dyshohet se kanë vdekur në veri-perëndim të Nigerisë, pasi një anije me të cilin po lundronin rreth 200 persona është prishur dhe është fundosur në një lum, kanë njoftuar zyrtarët nigerianë, raporton BBC.

Shumica e pasagjerëve ishin gra dhe fëmijë që po udhëtonin nga shteti i Nigerit për në Kebbi të Nigerisë.