Botë

Vazhdojnë përleshjet mes palestinezëve e policisë izraelite, dhjetëra të plagosur

Foto: AP
 

Dhjetëra persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e përleshjeve të reja që kanë ndodhur të shtunën mes forcave policore izraelite dhe palestinezëve.

Protestuesit palestinezë kanë vazhduar të hedhin gurë në drejtim të policisë izraelite në Portën e Damascusit në Qytetin e Vjetër ndërkohë që policia u është përgjigjur me granata trullosëse, plumba gome dhe ujë.