Botë

Plagoset kryetari i Parlamentit të ishujve Maldive, Mohamed Nasheed

Foto: BBC
 

Ish-presidenti dhe aktualisht kryetari i Parlamentit të ishujve Maldive, Mohamed Nasheed është plagosur nga një shpërthim që ka ndodhur afër shtëpisë së tij të enjten, kanë bërë të ditur autoritetet zyrtare.

“Kryetari i Parlamentit, Mohamed Nasheed është plagosur dhe është ende duke marrë trajtim mjekësor në spital”, kanë bërë të ditur autoritetet.