Botë

37 të vdekur e 365 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

 

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 37 të vdekur dhe 365 raste të reja me COVID-19.

Sipas Ministrisë, në 24 orët e fundit janë kryer 2.820 testime të mostrave të dyshuara për koronavirus.