Botë

Liderët e Ukrainës dhe Turqisë takohen në Stamboll, shkak Rusia

Liderët e Ukrainës dhe Turqisë takohen në Stamboll, shkak Rusia
FOTO: AP
 

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka mbërritur në Stamboll të shtunën për t'u takuar me presidentin e Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan.

Një deklaratë nga zyra e presidentit turk është thënë se të dy udhëheqësit do të diskutojnë marrëdhëniet dypalëshe, duke i karakterizuar ato në një "nivel partneriteti strategjik".