Botë

Përmbyset anija me emigrantë në Detin Mesdhe, 126 të zhdukur

 

Të paktën 126 perona janë zhdukur pas fundosjes së një anije e cila po transportonte emigrantë nga Libia në Itali përmes Detit Mesdhe, raporton AA.

Zëdhënësi i Organizatës Ndërkombëtare për Migrim (IOM), Flavio Di Giacomo, ka deklaruar se ekipet e shpëtimit në vendin e fatkeqësisë kanë gjetur dhe shpëtuar katër persona.