Botë

Një i vdekur e pesë të lënduar në një sulm me thikë në librari në Kanada

Foto: AP
 

Një grua ka vdekur dhe pesë tjerë janë lënduar në një sulm me thikë në një librari publike në Vancouver në Kanada, raportojnë mediumet e huaja.

Sulmuesi, që dyshohet se ka vepruar i vetëm, është arrestuar dhe gjendet në paraburgim.