Botë

15 të vdekur dhe 1216 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

 

15 të vdekur nga koronavirusi janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.

Ndërkohë kanë dalë pozitivë me COVID-19 1216 persona nga 3761 testime të kryera, ndërsa 111 pacientë janë shëruar.