Botë

Turqia dhuron 30.000 vaksina anti-COVID për Bosnjën

Foto: klix.ba
 

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka premtuar sot se vendi i tij do të dhurojë 30.000 vaksina anti-COVID për Bosnjën-Hercegovinën.

Premtimin, Erdogan e ka dhënë pas takimit që pati me treshen e Presidencës së Bosnjës, Zheljko Komshiq, Shefik Xhaferoviq dhe Milorad Dodik në Ankara.