Botë

Dhjetëra të lënduar në protestën kundër qeverisë në Paraguai

Dhjetëra të lënduar në protestën kundër qeverisë në Paraguai
Foto: AP
 

Rreth 20 njerëz pësuan lëndime kur policia gjuajti me plumba gome dhe gaz lotsjellës ndërsa shpërthyen protestat mbi trajtimin e COVID-19 nga qeveria e Paraguait.

Qindra protestues, kryesisht të rinj, dolën në rrugët e kryeqytetit, Asuncion, ndërsa infeksionet me koronavirus kanë arritur nivele rekord dhe spitalet janë në prag të kolapsit në të gjithë vendin e Amerikës së Jugut, raporton Independent.