Botë

Pesë të vdekur e më shumë se 175 të plagosur në protestat në Irak

Pesë të vdekur e më shumë se 175 të plagosur në protestat në Irak
Foto: AFP
 

Të paktën pesë protestues janë vrarë dhe më shumë se 175 kanë mbetur të plagosur të premten gjatë një përleshjeje ndërmjet protestuesve dhe forcave të sigurisë në qytetin jugor të Irakut, Nassiriya.

Shumica e viktimave kanë vdekur nga plagët e plumbave.