Botë

Mbi 50 të vdekur në burgjet e Ekuadorit në luftimet mes bandave

Mbi 50 të vdekur në burgjet e Ekuadorit në luftimet mes bandave
Foto: AP
 

Të burgosur në Ekuador janë alarmuar pasi më shumë se 50 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar në trazirat që ndodhën në tri burgje, të martën.

Sipas autoriteteve, trazirat shpërthyen në burgje të tri qyteteve: Guayaquil, Cuenca dhe Latacunga. Dhuna erdhi pas mosmarrëveshjes mes bandave rivale brenda burgjeve, kanë thënë zyrtarët.