Botë

Britania i bën thirrje ushtrisë birmaneze për lirimin e Aung San Suu Kyi

Foto: AP
 

Udhëheqësit e puçit ushtarak të Birmanisë duhet të lirojnë lideren e zgjedhur në mënyrë demokratike Aung San Suu Kyi, ka thënë sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, Dominic Raab.

Në një fjalim, Raab i ka bërë thirrje Ushtrisë të "heqë dorë" dhe të respektojë procesin demokratik të Birmanisë, raporton BBC.