Botë

Italia regjistron 299 të vdekur dhe mbi 11 mijë të infektuar me COVID-19

Italia regjistron 299 të vdekur dhe mbi 11 mijë të infektuar me COVID-19
 

Italia ka raportuar 299 të vdekur nga COVID-19, më pak se një ditë më herët, ku janë raportuar 488. Gjithashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar 11.629 raste me COVID-19, ndërkaq të shtunën ishin regjistruar 13.331.

Rreth 216.211 testime për COVID-19 janë kryer të dielën në Itali.