Botë

Shkon në shtatë numri i të vdekurve nga rrëshqitjet e dheut në Norvegji

Foto: Reuters
 

Shtatë trupa të pajetë janë gjetur pasi një rrëshqitje masive e dheut shkatërroi shtëpitë në një rajon të Norvegjisë, raporton BBC.

Katër trupa ishin gjetur të premten dhe të shtunën, ndërsa tre tjerë u gjetën të dielën. Viktima e parë që u gjet ishte 31-vjeçari Eirik Gronole.