Botë

24 vdekje të reja nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore

24 vdekje të reja nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore
Foto: Ilustrim
 

Gjatë 24 orët e fundit, 24 persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit në Maqedoninë e Veriut. Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se gjatë kësaj periudhe nga 2995 testime, 984 persona kanë rezultuar pozitivë.

Të shëruar janë 631 pacientë derisa numri më i madh i të infektuarve është në Shkup dhe Kumanovë.