Botë

Michigani certifikon fitoren e Bidenit

Michigani certifikon fitoren e Bidenit
 

Zyrtarët e zgjedhjeve në Michigan të hënën kanë certifikuar fitoren e Joe Biden pas përpjekjeve të Donald Trumpit për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve.

Bordi shtetëror në Michigan që ka dy republikanë dhe dy demokratë, konfirmuan rezultatin me tri vota për dhe një abstenim.