Botë

Vazhdojnë protestat anti-qeveritare në Bjellorusi

Vazhdojnë protestat anti-qeveritare në Bjellorusi
Foto: Reuters
 

Protestuesit që po kërkojnë largimin e Alyaksandr Lukashenkës nga pushteti, po marshojnë në rrugët e kryeqytetit bjellorus, Minsk.

Grupe protestuesish janë mbledhur në disa vende në Minsk duke brohoritur “Rroftë Bjellorusia” dhe duke mbajtur pano me mbishkrime të ndryshme.