Botë

Raketat godasin kryeqytetin afgan, të paktën tre të vdekur

Raketat godasin kryeqytetin afgan, të paktën tre të vdekur
Foto: EPA
 

Disa raketa kanë goditur zona në Kabul të Afganistanit në orët e hershme të së shtunës, duke lënë të vrarë të paktën tre civilë dhe disa të lënduar, thanë zyrtarë policorë.

Shpërthimet vijnë dy ditë para mbajtjes së konferencës për Afganistanin në Gjenevë.